COMMONS

Membership - Committee of Privileges

Unless otherwise indicated, elected Members were appointed on 26 October 2017.

Sir Gary Streeter was appointed on 20 December 2017.

Stewart Malcolm McDonald was appointed on 14 January 2019.

Liz Twist was appointed on 25 February 2019.

Member Party
Kate Green (Chair) Labour
Sir Christopher Chope Conservative
Stewart Malcolm McDonald Scottish National Party
Bridget Phillipson Labour
John Stevenson Conservative
Sir Gary Streeter Conservative
Liz Twist Labour