Baroness Shields

The Baroness Shields OBE
Joanna Shields
16 September 2014
Conservative

UK Parliament* Current Government Post

Post Date
* Parliamentary Under-Secretary (Home Office) (Internet Safety and Security) (Unpaid) Dec 2015 -
Parliamentary Under-Secretary (Department for Culture, Media and Sport) (Internet Safety and Security) (Unpaid) May 2015 - Dec 2016

Political Life

Job title Organisation Date
Prime Minister's Special Representative on Internet Crime and Harm 2016 -