Martin Docherty-Hughes MP

West Dunbartonshire
Martin Docherty-Hughes
Scottish National Party

Electoral history

Constituency Date
Member for West Dunbartonshire Jun 2017 -
Member for West Dunbartonshire May 2015 - May 2017

Parliamentary career

Post Date
Shadow SNP Spokesperson (Industries for the future) Jun 2017 -
Shadow SNP Spokesperson (Voluntary Sector) Sep 2016 - Jun 2017

Political Interests

Scottish Independence, Bitcoin, Defence, Economy, Equality, Industries of the Future, Technology, Public Health, Volunteering

Countries of interest

Estonia, Iceland, Ireland, Latvia, Lithuania, Ukraine