Stephen McPartland MP

Stephen McPartland

Electoral history

Constituency Date
Member for Stevenage May 2015 -
Member for Stevenage May 2010 - Mar 2015

Select committees

Committee House Date
Science and Technology Committee (Commons) Feb 2011 - Feb 2012

Political Interests

Health care (particularly cancer treatment and respiratory diseases), education including science and technology, satellite technology, international trade, policing, addiction treatment, urban regeneration, government procurement of IT projects

Countries of interest

China, India, UK, USA